sobota 8. února 2014

Ze soboty

Pražské Holešovice si pořád uchovávají svou industriální tvář, přestože mnoho bývalých továrních budov muselo ustoupit moderním domům.
Slepé rameno Vltavy, na kterém jsou odstavené zrezlé loďky a různé nákladní lodě, během zimní části roku povýšili na svůj domov rackové. Dotváří tak kolorit holešovické části Prahy, byť trošku ponurý. Možná alespoň trochu oživí výhled z okna obyvatelům luxusní Prague Mariny.Najdete letadlo?


Racky chodíme krmit starým pečivem. Je skoro nemožné zachytit exemplář fotoaparátem ostře. Buď létá nebo poklepává hlavou nebo nohou...


Racek u Prague Marina

Cestou domů jsme navštívili téměř legendární antikvariát v Dělnické ulici. Jeho sympatický majitel, pan Novák, si udržuje dokonalý přehled v několika tisícové sbírce knih. Mistrně se proplétá mezi komíny knih a vždy se vám dokáže nečekaně zjevit v zádech, protože se prosmýkl tajnou skulinou, kterou vy ani po pečlivém pátrání neobjevíte nebo máte strach se mezi hromady pustit v obavách ze zavalení. Možná i vy tu naleznete svůj dlouho žádaný kousek. Není to obyčejný antikvariát, tuny knih, pod nimiž se prohýbají police v regálech, doplňuje sortiment nejrůznější půvabné veteše - od starých kabelek, ve kterých hnízdí papoušek, přes olezlé panenky Barbie, až po změť porcelánových a skleněných tretek.
Obchod s neopakovatelnou atmosférou si pravidelně chodí fotit japonští turisté a nedávno tu také natáčela reportáž holandská televize...
Police se prohýbají pod tíhou knih.

Nepodařilo se mi dokonale zachytit ten pocit z nepřeberného množství.

Stálá strážkyně a obyvatelka.
1 komentář:

  1. Panečku, tyhle fotky ve mne evokovaly dovolenou. Krásné, opravdu moc! ;)

    Líbula

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...