úterý 29. července 2014

Podél Vltavy

Trávit volný čas v okolí Náplavky mě naplňuje čím dál tím větší radostí a moje plíce příjemnou vodní vůní.
Včera cestou z restaurace Podolka, kde mají pozornou obsluhu, koncept otevřené kuchyně a skvělé jídlo a kde jsem večeřela jednoho sympaťáka obouručáka s poctivými hranolkami smaženými na přepuštěném másle,



jsem po velmi dlouhé době spatřila takovou tu čepici vodní mlhy, pod kterou určitě bydlí Česílko!


Poprvé v životě jsem se také podívala do Žlutých lázní. Chodí tam večeřet i spát část vodního ptactva, které na Vltavě přebývá.


neděle 27. července 2014

Levandulová zmrzlina


...je pro mě lehce božská, lahodná a osvěžující.
Na druhou stranu je chuť levandule specifická, takže se s ní nejspíš nezavděčíte všem. Rozhodně ale stojí za vyzkoušení. Panující počasí k tomu přímo vybízí. 

Google vám poskytne dostatek receptů, jsou si vcelku podobné. 
Jen opatrně přidávejte cukr. Čím víc přisladíte, tím méně osvěžující bude. 


úterý 22. července 2014

Opravna plyšáků

Nadpis je malá nadsázka.
Po dlouhé době jsem pomohla dalšímu plyšovému psovi.


Příslušnost: pes
Věk: několik aktivních let ve službách dítěte
Velikost: hodně velká (nemůžu najít metr...)
Materiál: plyš
Stav: zničené oči, zcuckatělá výplň, ošuntělý kožich atd.

A tradá! Po mé kompletní péči skoro jako nový.
Důkladně vypraný, ovoněný aviváží, kožich upravený leskem a uvnitř zrevidovaný, duté vlákno vyměněné za nové a nadýchané + podařilo se mi sehnat téměř stejné oči.
(pro představu velikosti u pravé tlapky krabička od sirek)


Smutný poloslepý psí pohled.

Je skvělé dívat se na svět novýma očima. A teď hurá zpátky k majiteli!



neděle 20. července 2014

Náplavka

Toto léto jsem si velmi oblíbila Náplavku - pro její atmosféru, vůni vody, rozehřátá místa k sezení, labutě...






úterý 27. května 2014

Něžná nepravidelnost

Dřevo + saténová stuha + plast
Magnetické zapínání jsem koupila omylem, ale příjemně mě překvapilo.
Díku dřevu jsou korále příjemně lehké a budou pomalu a s grácií stárnout.


pondělí 26. května 2014

Den jako ze zlata!

Dnes se mi povedla skvělá věc a právě surfuji na velmi vysoké vlně radosti.


Po včerejším přejídání lehký oběd - jahody, maliny, smetana, mléko, třtinový cukr, máta a meduňka rozmixované v osvěžující nápoj.

neděle 25. května 2014

Prague food festival 2014

   Tak dlouho jsem se dokopávala k tomu, abych sem umístila fotky z předchozího ročníku, až jsem to nakonec úplně propásla. Proto ty dnešní z 8. ročníku s heslem: Nejezte blbě! vkládám raději ještě ten samý den. 
Včera lilo jako z konve, dnes naopak žhnulo slunce jako divé. 


Café Amandine; La pissaladiére: francouzský koláč se zkaramelizovanou cibulkou, ančovičkami a olivami
Vcelku normální, ale pohladil příjemně.



Café Amandine; Tartaletka s vanilkovým créme patisserie a ovocným relischem
Ovoce bylo skvělé.



Café Amandine; Ravioli plněné konfitovaným kachním masem a sýrem gruyére, špenát s piniovými oříšky



Chateau St. Havel; Jablečný koláč se skořicí, máslovou drobenkou a tvarohovou zmrzlinou s rozinkami marinovanými v rumu
Zmrzlina neměla chybu.



Chateau St. Havel; Chesse cake z kachních jater marinovaných v calvadosu podávaný s jablečným pyré, polníčkovým salátem a ciderovým želé



Chateau St. Havel; Vepřová panenka sous vide marinovaná v čerstvé majoránce, batátové pyré s kostičkami smaženého celeru, smetanovým pórkem, majoránkovým jus a slaninovým chipsem
Chateau je můj každoroční oblíbenec.



Kuchař Michal Mráz u Naše maso - pro mě největší hrdina dne. V tom neuvěřitelném horku stál na slunci u grilu a ještě měl gumovou rukavici...


Naše maso - vše z přeštických vepřů - špekáček z ohně a salsicia.

Naše maso - grilovaná krkovice z přeštíka - nejlepší zážitek + nejlepší porce.



   Mám pocit, že s každým ročníkem přibývají lidé, ale velikost prostoru zůstává pořád stejná. Nejlepší je přijít mezi prvními a poté odejít ve chvíli, kdy už zahrada začíná praskat ve švech. Na přeštíka jsme ve frontě stáli 30 minut, což je v takovém vedru děs. Uprostřed odpoledne jsou takové fronty téměř všude.
Vlastní pití si dovnitř vzít nemůžete. Pivo stojí 60,- Kč, což je nehoráznost. Takže tohle považuji za velké mínus. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...